Dávať tak ako Kristus dával: Vianočná iniciatíva Rozsvieťte svet začína s dňom služby

  Mária s Ježiškom

  FRANKFURT – Členovia Cirkvi Ježiša Krista Svätých neskorších dní a ich priatelia po celom svete sú pozvaní, aby sa pripojili k „celosvetovému dňu služby“, ktorý 1. decembra 2018 odštartuje vianočnú kampaň „Rozsvieťte svet“. Kampaň skončí 25. decembra v Prvý sviatok vianočný.

  Cirkev Ježiša Krista iniciuje vianočnú kampaň „Rozsvieťte svet“ od roku 2016. Zameranie každej kampane je na Ježiša Krista, Spasiteľa sveta. Téma na rok 2018 „Rozsvieťte svet, dávajte tak ako Kristus dával“ čerpá z výzvy prezidenta Russella M. Nelsona milujúco slúžiť ľuďom okolo nás, tak ako by to robil Spasiteľ, „novými svätejšími spôsobmi“. Na rozdiel od minulých kampaní zameraných na to ako slúžiť, kampaň na rok 2018 je zameraná na to komu môžeme slúžiť.

  Tento rok počnúc 1. decembrom sú všetci pozvaní rozsvietiť rôzne časti svojho života pri tom, ako sa budú snažiť napodobniť Krista vyhľadávaním tých, ktorým môžu slúžiť. Každý týždeň bude mať inú tému: rozsvieťte svet, rozsvieťte svoju komunitu, rozsvieťte svoju rodinu a rozsvieťte svoju vieru.

  Rozsvieťte svet 2018

  Médiá

  Každý týždeň budú na miestnych Cirkevných stránkach, LightTheWorld.org a na miestnych cirkevných stránkach na sociálnych sieťach sprístupňované videá a iné materiály na zdieľanie. Spolu s videami na každý týždeň zverejní Cirkevné územie Európa ďalšie tri videá, vrátane úplne nového vianočného videa, a to 12. decembra, ktoré implementuje tohtoročné týždenné témy. K dispozícii budú aj tlačené materiály na stiahnutie, vrátane kalendára s nápadmi na to, ako najlepšie implementovať týždenné témy. Všetok obsah bude k dispozícii v 22 rôznych jazykoch.

  Darovacie bankomaty

  Tento rok budú tiež využívané populárne darovacie bankomaty Rozsvieťte svet. Tieto bankomaty, pôvodne uvedené v USA v roku 2016, umožňujú darcom okamžite darovať namiesto prijímania. Pomocou kreditných kariet si ľudia môžu zakúpiť položky ako ponožky, očné vyšetrenie, čistú vodu, lieky a jedlo. Po zaplatení zakúpené položky spadnú do zásobníka v spodnej časti. Položky spolu s peniazmi, ktoré boli použité na ich nákup, budú potom distribuované charitatívnym partnerom ako UNICEF, Water for People, Royal British Legion a WaterAid. Darovacie bankomaty budú k dispozícii na piatich rôznych miestach po celom svete. Tento rok to bude po prvýkrát, kedy bude aj Európa mať darovací bankomat, ktorý sa bude nachádzať v kaplnke Hyde Parku a pri návštevníckom centre v Londýne v Anglicku.

  Muž pri darovacom bankomate

  Zdieľanie

  Tí, ktorí sa zúčastňujú kampane, sú vyzvaní, aby sa podelili o svoje skúsenosti na sociálnych sieťach pomocou hashtagu #Rozsviettesvet.