Na aprílovej konferencii 2019 bolo oznámené nové predsedníctvo Nedeľnej školy a nové generálne autority

  Prezident Dallin H. Oaks z Prvého predsedníctva Cirkvi Ježiša Krista Svätých neskorších dní oznámil počas sobotňajšieho popoludňajšieho zasadania Generálnej konferencie apríl 2019 povolanie 10 generálnych autorít sedemdesiatnikov a 55 územných sedemdesiatnikov. Tiež oznámil nové generálne predsedníctvo Nedeľnej školy, ktoré nahradí brata Tada R. Callistera, brata Devina G. Durranta a brata Briana K. Ashtona, ktorí slúžili v predsedníctve päť rokov. Brat Mark L. Pace je novým prezidentom, s bratom Miltonom Camargom a bratom Janom E. Newmanom ako jeho radcami.

  Generálne autority sedemdesiatnici slúžia v Predsedníctve sedemdesiatnikov, v územných predsedníctvach a v iných administratívnych funkciách v ústredí. Pod vedením Kvóra dvanástich apoštolov často cestujú, aby sa stretli s vedúcimi Cirkvi, misionármi a členmi Cirkvi v miestnych kongregáciách, a aby ich učili. Majú právomoc slúžiť kdekoľvek vo svete, zatiaľ čo právomoc územných sedemdesiatnikov je všeobecne limitovaná na územie, kde slúžia.

  Členovia generálneho predsedníctva Nedeľnej školy radia v záležitostiach týkajúcich sa Nedeľnej školy. Všetci členovia Cirkvi vo veku 12 rokov a viac sú povzbudzovaní k tomu, aby sa zúčastňovali na lekciách Nedeľnej školy, ktoré sa konajú dvakrát za mesiac a tvoria súčasť pravidelných každotýždenných bohoslužieb. Ich účelom je vyučovať evanjelium Ježiša Krista a posilňovať jednotlivcov a rodiny.

  Nižšie sú odkazy k životopisným informáciám nových autorít sedemdesiatnikov a členov generálneho predsedníctva Nedeľnej školy, a tiež mená nových územných sedemdesiatnikov:

  Generálne autority sedemdesiatnici

  Starší Rubén V. Alliaud

  Rubén Vicente Alliaud, 53, sa narodil v Buenos Aires v Argentíne. V roku 1992 sa oženil s Fabianou Bennettovou. Sú rodičmi šiestich detí.

  Starší Jorge M. Alvarado

  Jorge Miguel Alvarado Pazo, 48, sa narodil v Ponce v Puerto Ricu. V roku 1992 sa oženil s Cari Lu Riosovou. Sú rodičmi troch detí.

  Starší Hans T. Boom

  Hans Theodorus Boom, 55, sa narodil v Amsterdame v Holandsku. V roku 1984 sa oženil s Arienou Johannou Broekzitterovou. Sú rodičmi troch detí.

  Starší L. Todd Budge

  Lawrence Todd Budge, 59, sa narodil v Pittsburgu v Kalifornii. V roku 1981 sa oženil s Lori Capenerovou. Sú rodičmi šiestich detí.

  Starší Ricardo P. Giménez

  Ricardo Patricio Giménez Salazar, 47, sa narodil v Antofagaste v Čile. V roku 1997 sa oženil s Catherine Ivonne Carrazana Zúñigovou. Sú rodičmi dvoch detí.

  Starší Peter M. Johnson

  Peter Matthew Johnson, 52, sa narodil v New York City v New Yorku. V roku 1990 sa oženil so Stephanie Lyn Chadwickovou. Sú rodičmi štyroch detí.

  Starší John A. McCune

  John Allen McCune, 55, sa narodil v Santa Cruz v Kalifornii. V roku 1984 sa oženil s Debbrou Ellen Kingsburyovou. Sú rodičmi štyroch detí.

  Starší James R. Rasband

  James Richard Rasband, 56, sa narodil v Seattle vo Washingtone. V roku 1984 sa oženil s Mary Diane Williamsovou. Sú rodičmi štyroch detí.

  Starší Benjamin M. Z. Tai

  Benjamin Ming Zhe Tai, 46, sa narodil v Hongkongu. V roku 1995 sa oženil s Naomi Tomovou. Sú rodičmi šiestich detí.

  Starší Alan R. Walker

  Alan Roy Walker, 48, sa narodil v Buenos Aires v Argentíne. V roku 1993 sa oženil s Ines Marcela Suléovou. Majú jedno dieťa.

  Generálne predsedníctvo Nedeľnej školy

  Brat Mark L. Pace 

  Brat Pace sa narodil v Buenos Aires v Argentíne 1. januára 1957. V roku 1978 sa oženil s Anne Marie Langelandovou. Sú rodičmi siedmich detí a majú 17 vnúčat.

  Brat Milton Camargo

  Brat Camargo momentálne pracuje ako viceprezident študijného programu na BYU – Pathway Worldwide. So svojou manželkou Patriciou sú rodičmi troch detí a majú 13 vnúčat.

  Brat Jan E. Newman

  Brat Newman je niekoľkonásobný podnikateľ a založil niekoľko úspešných softvérových spoločností. So svojou manželkou Luciou sú rodičmi šiestich detí a majú osem vnúčat.

  Územní sedemdesiatnici

  Solomon I. Aliche
  Guillermo A. Alvarez
  Daren R. Barney
  Julius F. Barrientos
  James H. Bekker
  Kevin G. Brown
  Mark S. Bryce
  A. Marcos Cabral
  Dunstan G. B. T. Chadambuka
  Alan C. K. Cheung
  Christian C. Chigbundu
  Paul N. Clayton
  Karim Del Valle
  Hiroyuki Domon
  Mernard P. Donato
  Mark D. Eddy
  Zachary F. Evans
  Henry J. Eyring
  Sapele Fa'alogo Jr.
  David L. Frischknecht
  John J. Gallego
  Efraín R. García
  Robert Gordon
  Mark A. Gottfredson
  Thomas Hänni
  Michael J. Hess
  Glenn M. Holmes
  Richard S. Hutchins
  Tito Ibañez
  Akinori Ito
  Jeremy R. Jaggi
  Kelly R. Johnson
  Christopher Hyunsu Kim
  H. Moroni Klein
  'Inoke F. Kupu
  Stephen Chee Kong Lai
  Victor D. Lattaro
  Tarmo Lepp
  Itzcoatl Lozano
  Kevin J. Lythgoe
  Edgar P. Montes
  S. Ephraim Msane
  Luiz C. D. Queiroz
  Ifanomezana Rasolondraibe
  Eduardo D. Resek
  Tomás G. Román
  Ramon E. Sarmiento
  Jonathan S. Schmitt
  Vai Sikahema
  Denelson Silva
  Luis Spina
  Carlos G. Süffert
  Voi R. Taeoalii
  Sergio R. Vargas
  Markus Zarse

  Nasledujúci územní sedemdesiatnici boli uvoľnení:

  Victorino A. Babida
  L. Todd Budge
  Peter M. Johnson
  John A. McCune
  Mark L. Pace
  James R. Rasband
  Benjamin M. Z. Tai